Termální lázně Bojnice

Léčebný pobyt Dynamik

Léčebný pobyt Dynamik

Lázně Bojnice
Borina *** (dříve Baník)

6x ubytování, 6x plná penze, vstupní lékařská prohlídka, průměrně 3 procedury denně podle předpisu lékaře (procedury se neposkytují v neděli), volný vstup do venkovního bazénu

Cena od 16.300,- Kč

Termální lázně Bojnice, spojené se známou siluetou zdejšího zámku, jsou oblíbeným a vyhledávaným místem na mapě Slovenska. Mají bohatou historii, krásné přírodní prostředí, ale také stovky let známé a účinné termální prameny.

Základem léčebných procedur v Lázních Bojnice je přírodní, léčivá, hydrogen-uhličitanovo-síranová, vápníkovo-hořčíková hypotonická akratoterma s teplotou od 28 – 52ºC, která vyvěrá z 9 pramenů. Tato termální voda zlepšuje látkovou výměnu a imunologické reakce v buňkách, funkčnost tkání, jejich zásobování kyslíkem a tím celkový stav organismu.

Hlavní léčebnou indikací jsou nemoci a potíže pohybového aparátu. Dále nervová onemocnění, nemoci ledvin a močových cest, ženské nemoci, některé nemoci z povolání a postkovidový syndrom. Termání vody, lázeňské procedury, parky a okolní lesy vytvářejí příznivé klima nejen pro léčbu ale i pro tělesnou i duševní relaxaci. 

Lázně Bojnice leží v Hornonitranské kotlině, na východním úpatí Malé Magury ve výšce 297 metrů nad mořem. Ze tří stran jsou chráněny pohořími s bohatými listnatými a jehličnatými lesy, proto mají příznivé klimatické podmínky s průměrnou denní teplotou vzduchu 9ºC a 2000 slunečních hodin v roce. Kdo je unaven a hledá odpočinek pro tělo a duši, najde zde to pravé. Termální prameny a půvabná příroda zde tvoří již po staletí harmonii.

Romantický bojnický zámek se těší zájmu nejen milovníků historie. Vzácný interiér, historický nábytek a sbírky malířského umění okouzlí každého návštěvníka. K lázeňskému městu Bojnice patří také zoologická zahrada, nacházející se v bezprostřední blízkosti zámku. V horkých letních měsících je oblíbeným cílem termální koupaliště Čajka.