Tapolca

Tapolca leží v samém srdci Maďarska a nabízí vše pro příjemné “termální pobyty”.

Pelion ****

Pelion ****

Tapolca

Hotel Pelion se nachází v centru města v rozlehlém parku přímo nad léčebnou jeskyní. Je výbornou volbou pro pobyt s dětmi a kromě termální vody je zajímavým rozšířením také možnost léčby onemocnění dýchacích cest.

Cena od 2.480,- Kč
Wellness pobyt

Wellness pobyt

Tapolca
Pelion ****

ubytování, polopenze, volné využití hotelových termálních bazénů, zážitkového bazénu, dětského bazénu, venkovních sezónních bazénů a tobogánů, saunového světa a léčebné jeskyně, živá hudba....

Cena od 2.480,- Kč

Tapolca – město s jedinečnou atmosférou někdejších vulkánů, kvalitních vinic a s jedinečnou léčebnou jeskyní, která je chodbou přímo propojená s hotelem. Nachází se v centru města a pouze 12 km od Balatonu, 160 km od Budapešti.

Lázně Tapolca – indikace a léčebné metody

Ve městě se nachází pramen termální vody, podle kterého dostala Tapolca své jméno. Lázně jsou dobrou volbou pro léčebné a wellness pobyty i pobyty s dětmi.

Léčebná jeskyně patří mezi největší turistické atrakce města a je jedinečným místem pro léčbu rýdchacích cest i relaxaci. Jeskynní systém byl objeven v roce 1903 a v roce 1982 byla jeskyně prohlášena za léčivou. Celková délka jeskyně je 4 km, z toho 2,5 km je zpřístupněných veřejnosti. V jeskyni je konstantní teplota (14-16 stupňů) a vysoká vlhkost a právě tyto faktory pomáhají při léčbě onemocnění dýchacích cest. Klid a málo světla v jeskyni přispívají k ještě účinnější relaxaci a léčení. Jeskynní léčebná kúra se skládá ze základního pneumologického vyšetření, pobytu v jeskyni a osvěžujících masáží.

V místě hotelu Pelion vyvěrá termální pramen z hloubky 224 metrů, který je bohatý na vápník, hořčík, oxid uhličitý, sulfany a další minerální prvky. Obsah minerálů je v tomto prameni neobyčejně vysoký. Teplota pramene se pohybuje okolo 30 °C. Jeho složení i příjemná teplota jej předurčuje k léčení nejen onemocnění pohybového aparátu.

Indikace:

  • onemocnění dýchacích cest
  • degenerativní formy revmatických a pohybových onemocnění
  • chronická onemocnění páteře a kloubů s následným zánětem (kúra výrazně snižuje bolesti způsobené chronickými onemocněními kloubů)
  • revmatismus pojivové tkáně (onemocnění svalových a kloubních vazů).
  • sekundární kloubní onemocnění, bolesti kloubů způsobené metabolickými poruchami (např. stav po zlomeninách, úrazech a operacích souvisejících s poruchami pohybového aparátu, zejména léčba a rehabilitace zlomenin končetin)
  • chronické a periferní potíže související s nervovým systémem a primárně způsobené mechanickými příčinami
  • léčba před a po operacích kloubů a meziobratlových plotének
  • chronická gynekologická onemocnění.

Kontraindikace: 
nádorová onemocnění, poruchy krevního oběhu, kardiostimulátor, vysoký krevní tlak, zánětlivé onemocnění, těhotenství, akutní a chronická infekční onemocnění, aktivní žaludeční a střevní vředy, prvních šest týdnů po rentgenoterapii

Lázně Tapolca – volný čas a okolí

Tapolca je menší město a nachází se kousek od Balatonu v Tapolské nížině. Z městečka vyzařuje středomořská atmosféra, především v okolí Mlýnského jezera, kde se nachází termální pramen. V blízkosti jsou i další krásná jezera Malom, Öreg a Csónakázó, která lze využít k turistice. Tapolca je také proslulou vinařskou oblastí. Za zmínku stojí Hlavní náměstí se sochou Malé princezničky a sloupem Nejsvětější trojice. Přímo ve městě se nachází několik historických budov. Zájemci o historii a poznávání měst mohou navštívit některé historické památky jako Hanságovo muzeum, Cselleyův dům a hrad Óvár, který prošel v blízké minulosti rekonstrukcí a město je po něm pojmenováno. Z architektonických památek lze navštívit římskokatolický kostel nebo protestantský kostel z 1. poloviny 20. století. Hosté, kteří chtějí zažít nezapomenutelné okamžiky, se mohou plavit v jeskyni na lodičkách, navštívit vědecké zábavní centrum Futura, nebo vyzkoušet rafting na řece Lajta a plavbu na kánoích po řece Moson.

Lázně Tapolca – historie

Léčivé účinky vody byly známé již od 16. století. V roce 1934 zde byly otevřeny první oficiální lázně. O pět let později při rozšiřování lázní byl objeven pramen v jeskyních. V roce 1988 začala rozsáhlá rekonstrukce a přeměna na jeskynní lázně. Jeskynní chodby jsou staré více než tisíc let.