Lázně Zalakaros –
termální relaxace za dobré ceny

Termální lázně Zalakaros, výborný tip nejen pro dospělé

zalakaros02.jpg
obrázek
 

Proč právě termální lázně Zalakaros?

Bohaté zdroje účinné termální vody, výborné ceny, skutečná maďarská pohostinnost a výborné podmínky i pro rodinné pobyty učinily z lázní Zalakaros jedno z nejvyhledávanějších pobytových míst v Maďarsku.

Zalakaros – wellness, lázeňská léčba a indikace

Zalakaros – historie

Zalakaros – aktivní odpočinek ve městě a v okolí

Zalakaros – výlety do okolí

V Lázních Zalakaros nabízíme hotel:

Zalakaros_lazne_6.jpg
Zalakaros_lazne_5.jpg
Zalakaros_lazne_10.jpg
Zalakaros_lazne_3.jpg
Freya_areal_lazni2.jpg
Zalakaros_lazne_11.jpg
Zalakaros_lazne_12.jpg
Zalakaros_lazne.jpg
Zalakaros_lazne_13.jpg
Zalakaros_lazne_14.jpg
Zalakaros_lazne_15.jpg
Freya_areal_lazni.jpg
Zalakaros_lazne_bazen.jpg
Zalakaros_lazne_bazen2.jpg
Freya_sauna.jpg
Zalakaros_lazne_2.jpg
Zalakaros_lazne_7.jpg
Freya_hotel.jpg

Lázně Zalakaros – wellness, lázeňská léčba a indikace:

Zalakaros leží v jihozápadní části Maďarska ve vzdálenosti 200 km od Budapešti, nedaleko Balatonu. Toto městečko s 800 letou minulostí proslavily teprve ve 20. století účinné termální prameny. 
Výborné podmínky pro wellness i léčebné pobyty i pro pobyty s dětmi v Zalakarosi vytvářejí centrálně položené Lázně Gránit se soustavou vnitřních i venkovních bazénů a wellness služeb. V lázních se používá léčivá a termální voda z více pramenů o různých teplotách. Termální voda o teplotě 96°C se v Lázních Zalakaros používá k léčebným účelům, zatímco termální voda 53°C teplá se využívá k plnění bazénů, pro které je různě ochlazována.
Nabídku rozšiřují různé zábavní atrakce a léčebné procedury: termální koupele, uhličité a perličkové koupele, speciální léčebné procedury, masáže – včetně exotických, elektroterapie, ošetření infračervenými paprsky, terapie ultrazvukem a krátkými vlnami, hydro a galvanolázně, trakce, sauna a mnoho dalších.
Klasické léčebné pobyty jsou v lázních Zalakaros zaměřeny na léčbu nemocí pohybového ústrojí (opotřebení kloubů, záněty), léčení ženských potíží a na rehabilitační péči.
Pro wellness pobyty jsou však lázně Zalakaros oblíbené především svou nabídkou relaxace v termálních vnitřních a venkovních bazénech a vyžitím pro děti. zpět

Lázně Zalakaros – historie

První zmínky o osadě jménem Korus pochází z roku 1254. Během turecké okupace se místo téměř vylidnilo. Z 18. století pocházejí zmínky o městysi. Novodobá historie začíná pro Zalakaros až v roce 1962, kdy byly při průzkumném vrtu objeveny termální prameny a v roce 1965 byly otevřeny první termální lázně. zpět

Lázně Zalakaros – aktivní odpočinek ve městě a v okolí

Jízda na koni, cyklistika, honitba, rybaření, tenis, lety horkovzdušným balónem – to jsou aktivity, kterým se můžete věnovat při wellness pobytu v Zalakarosi. zpět

Zalakaros – výlety do okolí

Ze zajímavostí v okolí by návštěvníci neměli minout ptačí rezervaci v Zimány, která je vzdálena pouze 18 kilometrů. Mezi další "povinné" návštěvy patří shlédnutí stáda zubrů, chovaných 10 km od lázní. Tato zvířata žijí v Evropě jen velmi vzácně v divoké přírodě. Blízké městečko Zalavár je proslulé svými zříceninami staroslovanského hradiště. 
A určitě doporučujeme do programu zařadit také výlet k Balatonu a návštěvu proslulého termálního jezera v nedalekém Hevízu. zpět