LÁZNĚ NOVÝ SMOKOVEC – lázně a wellness v přírodě

Víte, že Vysoké Tatry jsou nejmenšími velehorami na světě a lázně Nový Smokovec nejoblíbenějšími klimatickými lázněmi našich klientů?

Zima.jpg
obrázek
 

Lázně Nový Smokovec Vás okouzlí svojí unikátní polohou v centru Vysokých Tater - slovenských "velehor", tak oblíbených českými návštěvníky. Milovníci přírody mohou v Novém Smokovci velmi příjemně skloubit lázeňský nebo wellness pobyt s vycházkami nebo i vysokohorskou turistikou. Není nic opojnějšího, než návštěva lázeňského wellness centra nebo termálního ráje v nedalekém Popradu  po intenzivní horské túře nebo lyžařském odpoledni na svahu nebo v běžecké stopě. Pobytem v Lázních Nový Smokovec prospějete svému tělu, které Vás za to bude poslouchat "jako hodinky".
Z Nového Smokovce se při Vašem pobytu vypravíte také na polodenní výlet do okolí, třeba na "pltích" splavíte řeku Dunajec nebo.... Turistických atraktivit je zde více, než za týden stihnete. Budete asi muset zůstat déle :-)

V Lázních Nový Smokovec nabízíme hotely:

elektricka.jpg
vysoke-tatry.jpg
popradske-pleso.jpg
tatry-turistika.jpg
Lazne_Novy_Smokovec_2.jpg
Lazne_Novy_Smokovec.jpg
tatry-vodopad.jpg
tatry.jpg
lazne-novy-smokovec.jpg
vysoke-tatry-tabule.jpg

Lázně Nový Smokovec - lázeňské procedury, léčebné metody:

Vbalneoprovozu lázní Nový Smokovec se poskytují inhalace, léčebné a rehabilitační cvičení, masáže (klasické masáž, reflexní, podvodní), vodoléčba (perličkové koupele, vířivé koupele, skotské střiky, vířivé koupele, bazén, sauna), elektroléčba a teploléčba (diadynamické proudy, diatermie, solux, ultrazvuk, magnetoterapie, hydrogalvan, bioptron, rašelinové obklady, kyslíková terapie, plynové injekce).
Základní léčbou v Lázních Nový Smokovec je klimatoterapie. Spočívá v pobytu na čerstvém vzduchu za příznivých klimatických poměrů. Klimatoterapie se uskutečňuje ve dvou formách: jako léčba pokojová (ležící kúry) a jako léčba pohybovaná v terénu, která sa doplňuje léčebným cvičením. 
V rámci rehabilitační cvičení se v Lázních Nový Smokovec uskutečňuje také dýchací léčebná gymnastika, pomocí které se má klient naučit správně dýchat a dosáhnout potřebného posílení pomocného dýchacího svalstva.
V individuálním léčebném plánu má své opodstatnění také inhalační léčba horních a dolních dýchacích cest. Lázně Nový Smokovec mají pro tyto účely speciální aerosolové inhalační přístroje. 
Základní klimatickou a pomocnou léčbu v Novém Smokovci doplňuje systém dietního stravování pod odborným dohledem dietní sestry.

Lázně Nový Smokovec – přírodní léčivé faktory:

Hlavním přírodním léčivým faktorem je v Lázních Nový Smokovec horské a vysokohorské klima, které má příznivý a komplexní léčivý účinek. Jižní poloha v lesnatém pásu Vysokých Tater při optimální nadmořské výšce dává místnímu klimatu středohorský ráz. Nový Smokovec leží nad vrstvou prachové a kouřové atmosféry, je vzdálený od průmyslových center. Vyniká proto neobyčejnou čistotou vzduchu, která je téměř absolutní i po stránce bakteriologické. S tím a s výhodnou jižní polohou a nadmořskou výškou souvisí i vysoká intenzita slunečního záření. V Novém Smokovci jsou mimořádně příznivé podmínky pro vysokou intenzitu ultrafialového záření, které je v porovnání s městským klimatem asi 15-násobné. Roční úhrn slunečního svitu je vysoký: 1900 hodin s měsíčním maximem v červenci (222 hodin). Bez slunečního svitu je v Novém Smokovci v roce jen asi 80 dní.
Horské klima Nového Smokovce má stimulující vliv na organizmus, a to v důsledku nízkého tlaku vzduchu, nižší průměrné teploty a intenzivního slunečního záření. Předností je i suché sluneční počasí v letních i zimních měsících.
Souhrn těchto, na lidský organizmus příznivě působících faktorů, činí z Lázní Nový Smokovec jedno z nejcennějších léčebných klimatických míst nejen na Slovensku, ale i ve střední Evropě. Klimatické faktory jsou v Novém Smokovci ze zdravotního hlediska stejně účinné, jako v mnohem výše položených alpských klimatických místech, přičemž léčebný pobyt v níže položených lázních Nový Smokovec je po stránce klimatické příjemnější.

Lázně Nový Smokovec – léčená onemocnění:

V Lázních Nový Smokovec se léčí některáonemocnění z poruchy výměny látkové, žláz s vnitřní sekrecí, nemoci dýchacích cest (chronické bronchitidy, bronchiální astma, stavy po opakovaných zápalech plic a plicních operací) a některých nemocí z povolání (nemoci z benzenu, s poškozením krvetvorby, onemocnění způsobená ionizujícím zářením a radioaktivními látkami).
Kromě léčených onemocnění vybavenost a poloha lázní Nový Smokovec vytvářejí velmi dobré podmínky také pro pobyty relaxační a rekondiční.

Lázně Nový Smokovec – Smokovec a okolí:

Lázeňský areál Lázní Nový Smokovec tvoří 3 hotely, hotel Palace ***, hotel Branisko *** a nově otevřený hotel Palace Grand ****. Vytvářejí spolu s ostatními budovami typickou tatranskou osadu, bezprostředně navazující na Starý Smokovec, další z významných center letní a zimní rekreace. Nový Smokovec je vzdálen od okresního města Poprad jen 10 km a je napojen na všechny dopravní sítě. Nový Smokovec patří také mezi nejoblíbenější východiska pro turistické výlety do Vysokých Tater.
Koupání v okolí:
Poprad: Aquacity - termální ráj, cca 15 kmi
Liptovský Mikuláš: Tatralandia - termální koupaliště - cca 55 km
Bešeňová: termální koupaliště - cca 70 km
Liptovský Ján: termální koupaliště - cca 50 km
Kulturní památky, muzea:
Poprad: Tatranská galérie, muzeum – 10 km
Kežmarok: Kežmarský hrad – 20 km
Levoča: kostel sv. Jakuba s nejvyšším oltářom na světe - 40 km
Spišský hrad: najvätší středověký hrad ve střední Evropě s muzeem - 50 km
Mlynica: muzeum historických aut - 10 km
Staroµubovňanský hrad: středověký hrad blízko Pieninského národního parku - 70 km
Lyžování:
Štrbské Pleso: délka tratí od 80 do 2300m, 20 km
Starý Smokovec: délka tratí od 130 do 2800 m 
Přímo 100m od lázeňského komplexu (cca 100 m) sa nachází lyžařský vlek Jakubkova lúka (1028 – 1135 m.n.m.) s délkou 1000 metrů.
Další lyžařské areály: Tatranská Lomnica, Lopušná dolina, Jasná

Zajímavá místa v okolí Nového Smokovce:
Ždiar
Památková rezervace lidové architektury. Rázovitá tatranská dědina a centrum goralské kultury pod Tatrami.
Javorina
Poslední osada před polskou hranicí. Na konci 19. a na začátku 20. století sídlo pruského knížete Kristiána Von Hohenlohe, který tu dal postavit malebný dřevěný kostel sv.Anny a dřevěný lovecký zámeček. Osada je nástupním bodem pro vysokohorské túry do Javorové doliny a Kopského sedla.
Osturňa
Typická zamagurská goralská obec a památková rezervace lidové architektury. 
Východná
Typický osada horního Liptova známá svojí tradiční architekturou, ale zejména dřevěným amfiteátrem, ve kterém se vždy o prvním červnovém víkendu uskutečňuje národní folklórní festival. Součástí amfiteátru je přírodní muzeum dřevěných soch a stylová restaurace
Liptovská Teplička.
Typická hornoliptovská osada, známá svým silným folklórním cítěním.
Vernár
Rázovitá obec spišského regiónu se  zajímavými objekty lidové architektury,
a další: Markušovce, Levoča, Spišská Nová Ves, Červený Kláštor - Pieniny - splavování řeky Dunajec na pltích, Betliar, Krásna Hôrka - jeskyně Domica, Demänovská jeskyně Slobody, Demänovská ledová jeskyně, Dobšinská ledová jeskyně, Belianská jeskyně