NOVÉ HRADY

Pobyt v příjemném wellness hotelu spojte s poznáním turisticky zajímavé lokality

Nove-Hrady-01.jpg
obrázek
 

Proč právě Nové Hrady?
Svojí polohou – uprostřed lesů, pramenů, potoků a rybníků, a také pro svoji kulturně-historickou malebnost jsou Nové Hrady turisticky vyhledávanou lokalitou, v posledních letech však také oblíbenou wellness oázou. Jsou také dobrým východiskem do zajímavých míst a přírody v okolí, východiskem naučných pěších i cyklistických stezek. A také do nedalekého Rakouska – na kole nebo do lázní Gmünd s vodním a saunovým světem. V Nových Hradech můžete strávit příjemný pobyt ve wellness hotelu Rezidence ****.

Nové Hrady – poloha

Nové Hrady – historie a památky

Nové Hrady – výlety

V Nový Hradech nabízíme wellness hotel:

Nove-Hrady-06.jpg
Nove-Hrady-08.jpg
Nove-Hrady-03.jpg
Nove-Hrady-09.jpg
Nove-Hrady-18.jpg
Nove-Hrady-12.jpg
Nove-Hrady-14.jpg
Nove-Hrady-17.jpg
Nove-Hrady-07.jpg
Nove-Hrady-10.jpg
Nove-Hrady-02.jpg
Nove-Hrady-05.jpg
Nove-Hrady-11.jpg
Nove-Hrady-13.jpg
Nove-Hrady-15.jpg
Nove-Hrady-22.jpg
Nove-Hrady-23.jpg
Nové-Hrady-24.jpg
Nove-Hrady-16.jpg
Nove-Hrady-21.jpg
Nove-Hrady-19.jpg

Nové Hrady – poloha

Nové Hrady leží v Novohradském podhůří poblíž hranic s Rakouskem, asi 30 km jihovýchodně od Českých Budějovic. S nadmořskou výškou 541 m jsou nejvýše položeným městem okresu České Budějovice. Nacházejí se v centru vyhledávané turistické oblasti s čistou přírodou a množstvím památek. zpět

Nové Hrady – historie a památky

Nové Hrady byly ve středověku významnou pohraniční pevností. V pramenech je doloženo slovanské hradiště, ve 13. století zde byl vybudován vrcholně středověký hrad (Gretzen) patřící rodu Vítkovců. Po roce 1620 se Nové Hrady staly rezidenčním městem Buquoyů, kteří zde sídlili až do roku 1945, a to nejprve v přestavěném rožmberském domě na náměstí, přebudovaném na barokní rezidenci (dnešní Wellness hotel Rezidence), později v nově vybudovaném raně klasicistním zámku na okraji historického centra města. Kromě hradu a zámku jsou významnými památkami a místními dominantami jsou také místní kostel a klášter, budovy radnice, bývalé kovárny, koželužny, lékárny a hrobka Buquoyů. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. S historií města se můžete seznámit v místním Novohradském muzeu. zpět

Nové Hrady – výlety

Ihned za hranicemi města začíná Terčino údolí (také Tereziino údolí) - národní přírodní památka vyhlášená 1992, státní přírodní rezervace již od roku 1949, a to na rozloze cca 140 ha. První úpravy volné krajiny v romantickém údolí řeky Stropnice se zde uskutečnily na popud Terezie Buquoyové, rozené Paarové v roce 1765. Podle nejstaršího dochovaného plánu z roku 1770 byl park nazván Krásným údolím, ve kterém se postupně postavily Modrý dům, Václavovy lázně, Švýcarský dům, přestavěl Hamr, zřídil umělý vodopád a další krajinářské prvky. Po předání parku hraběnčině synovci Jiřímu jej přejmenovali na Tereziino údolí. Park představuje mimořádný příklad rané krajinářské tvorby.
Zajímavé cíle v okolí: prales Hojná Voda, rašeliniště Červené Blato, město Trhové Sviny, tvrz Žumberk, rakouské lázně Gmünd a další.
Pěší výlety: přímo ve městě i v jeho okolí je několik naučných stezek: Terčino údolí, Buquoyská krajina, Novohradské příhraniční rybníky, Sokolí hnízdo, Příběhy hovohradských domů, Červené blato, Hojná voda a další.
Výlety na kole: také pro cyklisty jsou připraveny naučné stezky: Paměti Novohradska, Paměti Vitorazska, Paměti Slepičích hor, Na kole do Rakous. V Nových Hradech funguje také půjčovna elektrokol.
Další sportovní možnosti: ve městě jsou tenisové kurty, umělá lezecká stěna, kuželkářská dráha, skate park, v okolí jsou možnosti sportovního rybaření, letní koupaliště je v Horní Stropnici. zpět