Lázně Bük – Bükfürdő – nejmladší maďarské termální lázně

Termální lázně Bükfürdő – oáza zdraví a dobré pohody

Bukfurdo_lazne_5.jpg
 

Proč právě Bükfürdő?

Termální areál s účinnou termální léčivou vodou  ve vnitřních a venkovních bazénech je přímo propojen s hotely Répce a Répce Gold. Kvalitní hotelové služby a tradiční maďarská pohostinnost postupně vytvořily z lázní Bükfürdő jedno z nejoblíbenějších lázeňských pobytových míst, kam se čeští klienti velmi rádi vracejí. Bükfürdő doporučujeme pro vyznavače lázeňské nebo wellness dovolené v místě s výbornou termální vodou. 

Lázně Bükfürdő – wellness, lázeňská léčba a indikace

Lázně Bükfürdő – historie

Lázně Bükfürdő – aktivní odpočinek ve městě a okolí

Lázně Bükfürdő – výlety do okolí

V Lázních Bükfürdő nabízíme hotely:

Bukfurdo_lazne_7.jpg Bukfurdo_relaxace.jpg Bukfurdo_termaly.jpg
Bukfurdo_bazen.jpg Bukfurdo_termalni_bazeny.jpg Lazne_bukfurdo_03.jpg
Bukfurdo_aqua_aerobic.jpg Bukfurdo_cviceni_v_bazenu.jpg Bukfurdo_masaz_lazne.jpg
Bukfurdo_lavove_kameny.jpg Bukfurdo_rehabilitace_v_bazenu.jpg Bukfurdo_lazne_6.jpg
Bukfurdo_podvodni_masaz.jpg Bukfurdo_masaz.jpg Bukfurdo_tepelná_terapie.jpg
Bukfurdo_Madarsko.jpg Bukfurdo_podvodni_masaz_2.jpg Bukfurdo_specialni_masaz.jpg
Bukfurdo_cviceni.jpg Bukfurdo_bazen_s_vlnami.jpg Lazne_bukfurdo_01.jpg
Repce_Gold_wellness_2.jpg Bukfurdo_manikura.jpg Bukfurdo_detsky_koutek.jpg

Lázně Bükfürdő – wellness, lázeňská léčba a indikace

Možnosti léčení
Rozsáhlý areál léčebných lázní se soustavou termálních a zážitkových bazénů – venkovních, polokrytých i vnitřních pro celoroční využití, nové wellness centrum, saunový svět (tepidárium, parní sauna, infračervená i finská sauna, ledová kabina, aromatická sauna a venkovní finská sauna, vnitřní či venkovní ochlazovací bazén, Jacuzzi nebo Kneippův bazén a odpočinková zóna vnitřní i venkovní), solná jeskyně, solná kabina, fitness, termoterapie. Wellness centrum nabízí klasické i exotické masáže, včetně ayurvédské terapie.
Zázračné léčivé vody v Bükfürdő, které všechny získaly kvalifikaci léčivé vody, pronikají na povrch ze 4 pramenů.

Léčivé vody v Bük s jejich unikátním složením, obsahujícím i v mezinárodním srovnání mimořádné množství minerálů včetně alkalického-hydrokarbonátu, vápníku, hořčíku a fluoru, mají jedinečně pozitivní účinek na organismus. Chlorid sodný je vysoce účinný při zmírňování zánětů, vápník a fluor hrají důležitou roli v metabolismu kostí, hořčík má pozitivní vliv na činnost svalů a oxid uhličitý obnovuje krevní oběh.

Voda je vhodná k léčbě všech onemocnění pohybového ústrojí a může být použita při: artróze, osteoporóze, diskopatii, lumbagu (houser), Bechtěrevově chorobě, chronické artritidě, dně, rehabilitaci po ortopedických a neurochirurgických operacích, následné péči po úrazech, chronických gynekologických a urologických zánětech, chronické žaludeční chřipce, vředech, nemocích oběhové soustavy, poruchách trávení, nemocích pohybového ústrojí a revmatických onemocněních.

Léčivé vody lze použít také při pitné kúře k léčbě chronické gastritidy, vředů a špatného trávení a pro prevenci osteoporózy.

Lázně kromě wellness služeb a koupání v bazénech s různě teplou minerální vodou poskytují lékařské prohlídky, ucelené léčebné kúry, hydroterapie, elektroléčbu, fyzikální léčbu, zdravotní gymnastika,  laser, bahenní zábaly, parafango, ultrazvuk, trakce a další.

Kontraindikace
Pobyt v lázních Bükfürdő není vhodný při vážných onemocněních srdeční a cévní soustavy, trombózách, maligních nádorech, TBC, akutních zánětlivých onemocněních a v těhotenství. zpět

Lázně Bükfürdő – historie

Lázně Bükfürdő se nacházejí v severozápadní části župy Vas, na pomezí východního výběžku Alp a Malé uherské nížiny. Obec leží 30 km od Szombathelye, 46 km od Šoproně a 20 km od města Kőszeg, na půl cesty mezi Vídní a Balatonem.

Za svou existenci vděčí lázně Bük šťastné náhodě: jako výsledek výzkumných ropných vrtů, prováděných ve 20. a později v 50. letech, vytryskl v roce 1957 z hloubky 1282 metrů na povrch vodní sloupec vysoký 65-70 metrů. Poklad o teplotě 58 °C a s obsahem minerálů téměř 14 000 mg/l otevřel novou kapitolu v životě města Bük i přilehlých obcí.

Skutečný příběh úspěchu Lázní Bükfürdő započal roku 1962 vybudováním prvního částečně krytého bazénu. Díky neustále probíhajícímu rozvoji očekávají dnes lázně své návštěvníky, toužící po léčbě, odpočinku, relaxaci či koupání, s 32 bazény a více než 5.200 m2 vodní plochy. zpět

Lázně Bükfürdő – aktivní odpočinek

V lázních Bukfürdő mohou hosté využívat, tenisový kurt, bowling, je možnost jízdy na koni a výletů v kočáře. 
Bukfürdő si velmi oblíbili také milovníci golfu, v blízkosti lázní se totiž rozkládá jeden z nejkvalitnějších golfových areálů v Maďarsku. Hřiště zaujímá plochu 100 hektarů, z čehož 7 hektarů tvoří vodní plochy. Jinak je převážně rovinaté, jeho fairwaye jsou lemovány stromy. Celková délka hřiště s parem 72 je 6364 metrů. Návštěvníci mohou využívat driving range, putting a chipping green zaujímající 1200 metrů čtverečních a také cvičný bunkr. zpět

Lázně Bükfürdő – výlety do okolí

 V okolí lázní Bükfürdő se nachází mnoho historicky či architektonicky atraktivních míst. Nabízí se jedinečné možnosti výletů, například k zámku Szapáry, města Szombathely, Šoproň, nebo do krásného historického městečka Kőszeg. zpět